Osprey Men’s Aether AG 85 Pack
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Osprey Men’s Aether AG 85 Pack
$330.00
Description
| Features: | Load-Lifter Straps, Sternum Strap, Ice Axe / Trekking Pole Loops, Compression Straps, Hip Belt |
| Fabric Details: | 210D Nylon Dobby |
| Packed Dimensions: | 34 x 17 x 15 in. |
| Pack Capacity (Small): | 82 Liters / 5004 Cubic inches |
| Pack Capacity (Medium): | 85 Liters / 5187 Cubic inches |
| Pack Capacity (Large): | 88 Liters / 5370 Cubic inches |
| Weight Capacity: | 35 – 60 lbs |
| Pack Fabric: | Nylon |
| Weight (Small): | 84.8 oz |
| Weight (Medium): | 85.76 oz |
| Weight (Large): | 86.72 oz |
| Disclaimer: | We only ship this brand to US Addresses. |
| Gender: | Mens |
| Best Use: | Hiking, Backpacking |
| Pack Capacity: | 85 Liters / 5187 Cubic inches |
| Trip Length: | Expedition |
| Frame Type: | Frameless |
| Pack Access: | Top |
Osprey Men’s Aether AG 85 Pack Price Comparisons
Price History
-
Additional information
Osprey Men’s Aether AG 85 Pack Videos
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Osprey Men’s Aether AG 85 Pack” Cancel reply
Related Products
Osprey Aura AG 65 Pack – Women’s
$270.00
Gregory Men’s Stout 75L Pack
$156.99
Osprey Aether 85 AG
$330.00
Gregory Men’s Zulu 35L Pack
$169.95

There are no reviews yet.