Sea to Summit Traveller TRI Sleeping Bag
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Sea to Summit Traveller TRI Sleeping Bag
$258.95 Original price was: $258.95.$206.99Current price is: $206.99.
Description
| Gender: | Mens |
| Features: | Zip Together Compatibility, Draw or Cinch Cord |
| Best Use: | Backpacking, Camping, Ultralight Backpacking, Hiking, Travel |
| Weight: | 14 oz |
| Exact Temperature Rating: | 50 Degrees Fahrenheit |
| Sleeping Bag Shape: | Semi-Rectangular |
| Bag Weight (Regular): | 13.7 oz |
| Bag Weight (Long): | 1 lb |
| Fill Details: | 750+ Loft ULTRA-DRY Down |
| Fill Weight (Regular): | 7.1 oz |
| Fill Weight (Long): | 8.8 oz |
| Product Technology: | Sea to Summit ULTRA-DRY Down |
| Insulation: | Down |
| Temperature Rating: | 40+ Degrees Fahrenheit |
| Max User Height (Regular): | 6 Feet |
Sea to Summit Traveller TRI Sleeping Bag Price Comparisons
Price History
Additional information
Specification: Sea to Summit Traveller TRI Sleeping Bag
|
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Sea to Summit Traveller TRI Sleeping Bag” Cancel reply
Related Products
Big Agnes Camp Robber Bedroll
$299.95

There are no reviews yet.