Osprey Women’s Sirrus 50 Pack
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Osprey Women’s Sirrus 50 Pack
$190.00
Description
| Features: | Hip Belt, Sternum Strap, Hip Belt Pockets, Load-Lifter Straps, Compression Straps |
| Weight: | 3.6 oz |
| Fabric Details: | 210D Nylon Crosshatch |
| Packed Dimensions: | 27 x 13 x 14 in. |
| Pack Capacity (Extra Small / Small): | 47 liters / 2868 Cubic inches |
| Pack Capacity (Small / Medium): | 50 Liters / 3051 Cubic inches |
| Pack Fabric: | Nylon |
| Weight Capacity: | 20 – 40 lb |
| Weight (Extra Small / Small): | 3.5 oz |
| Weight (Small / Medium): | 3.6 oz |
| Product Technology: | Osprey Peripheral Frame |
| Disclaimer: | We only ship this brand to US Addresses. |
| Gender: | Womens |
| Best Use: | Backpacking, Hiking |
| Pack Capacity: | 50 Liters / 3051 Cubic inches |
| Trip Length: | Expedition |
| Frame Type: | Frameless |
| Pack Access: | Top |
Osprey Women’s Sirrus 50 Pack Price Comparisons
Price History
-
Additional information
Osprey Women’s Sirrus 50 Pack Videos
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Osprey Women’s Sirrus 50 Pack” Cancel reply
Related Products
Gregory Paragon 58L Pack
$171.99
Gregory Men’s Stout 75L Pack
$156.99
Gregory Men’s Zulu 40L Pack
$179.95
Gregory Men’s Zulu 35L Pack
$169.95
Gregory Paragon 68L Pack
$186.99

There are no reviews yet.