Osprey Women’s Aura AG 65 Pack
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Osprey Women’s Aura AG 65 Pack
$270.00
Description
| Features: | Ice Axe / Trekking Pole Loops, Hip Belt, Sternum Strap, Hip Belt Pockets, Detachable Lid, Bladder or Reservoir Included, Sleeping Pad Attatchment, Adjustable, Organizer Panel, Compression Straps, Hydration Compatible |
| Weight: | 70.7 oz |
| Dimensions: | 33 x 15 x 16 in. |
| Fabric Details: | 100D X 630D Nylon Dobby |
| Pack Fabric: | Nylon |
| Weight Capacity: | 30 – 50 lbs |
| Pack Pockets (+ Main Compartment): | 9 |
| Weight (Extra Small): | 68.1 oz |
| Weight (Small): | 69.5 oz |
| Weight (Medium): | 70.9 oz |
| Disclaimer: | We only ship this brand to US Addresses. |
| Gender: | Womens |
| Best Use: | Backpacking, Mountaineering and Alpine, Hiking |
| Pack Capacity: | 65 Liters / 3966.5 Cubic inches |
| Trip Length: | Expedition |
| Frame Type: | Frameless |
| Pack Access: | Top |
Osprey Women’s Aura AG 65 Pack Price Comparisons
Price History
-
Additional information
Osprey Women’s Aura AG 65 Pack Videos
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Osprey Women’s Aura AG 65 Pack” Cancel reply
Related Products
Osprey Farpoint 40 Travel Pack
$159.95
Granite Gear Crown2 60L
$199.95
Gregory Men’s Paragon 48L Pack
$125.99
Osprey Ariel AG 55L
$310.00
Gregory Men’s Stout 75L Pack
$156.99
Osprey Kestrel 38 Backpack
$164.95

There are no reviews yet.