Osprey Women’s Ariel AG 65 Pack
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Osprey Women’s Ariel AG 65 Pack
$310.00 Original price was: $310.00.$232.99Current price is: $232.99.
Description
| Features: | Ice Axe / Trekking Pole Loops, Hip Belt, Sleeping Bag Compartment, Sternum Strap, Detachable Lid, Load-Lifter Straps, Detachable Daypack, Sleeping Pad Attatchment, Compression Straps, Hydration Compatible |
| Weight: | 5.1 oz |
| Fabric Details: | 210D Nylon Dobby |
| Packed Dimensions: | 31 x 15 x 12 in. |
| Pack Capacity (Extra Small): | 59 Liters / 3600 Cubic inches |
| Pack Capacity (Small): | 62 Liters / 3783 Cubic inches |
| Pack Capacity (Medium): | 65 Liters / 3967 Cubic inches |
| Pack Capacity (Large): | 68 Liters / 4150 Cubic inches |
| Pack Fabric: | Nylon |
| Weight Capacity: | 35 – 60 lbs |
| Pack Pockets (+ Main Compartment): | 5 |
| Weight (Extra Small): | 4.8 oz |
| Weight (Small): | 4.9 oz |
| Weight (Medium): | 5.1 oz |
| Weight (Large): | 5.3 oz |
| Awards: | Outside Magazine Gear of the Year Award – 2017 |
| Disclaimer: | We only ship this brand to US Addresses. |
| Gender: | Womens |
| Best Use: | Backpacking |
| Pack Capacity: | 65 Liters / 3967 Cubic inches |
| Trip Length: | Expedition |
| Frame Type: | Internal |
| Pack Access: | Top |
Osprey Women’s Ariel AG 65 Pack Price Comparisons
Price History
-
Additional information
Osprey Women’s Ariel AG 65 Pack Videos
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Osprey Women’s Ariel AG 65 Pack” Cancel reply
Related Products
Gregory Men’s Zulu 35L Pack
$169.95
Osprey Alpine Pocket
$29.99
Gregory Deva 70 Backpack Review
$245.99
Osprey Farpoint 70 Travel Pack
$119.99
Granite Gear Crown2 60L
$199.95
Gregory Men’s Zulu 40L Pack
$179.95

There are no reviews yet.