Osprey Women’s Aura AG 50 Pack
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Osprey Women’s Aura AG 50 Pack
$240.00
Description
| Features: | Ice Axe / Trekking Pole Loops, Hip Belt, Sternum Strap, Hip Belt Pockets, Detachable Lid, Bladder or Reservoir Included, Sleeping Pad Attatchment, Adjustable, Organizer Panel, Compression Straps, Hydration Compatible |
| Weight: | 64.3 oz |
| Dimensions: | 32 x 14 x 14 in. |
| Fabric Details: | 100D X 630D Nylon Dobby |
| Pack Fabric: | Nylon |
| Weight Capacity: | 25 – 40 lbs |
| Pack Pockets (+ Main Compartment): | 9 |
| Weight (Extra Small): | 64.2 oz |
| Weight (Small): | 65.6 oz |
| Weight (Medium): | 67 oz |
| Disclaimer: | We only ship this brand to US Addresses. |
| Gender: | Womens |
| Best Use: | Backpacking, Mountaineering and Alpine, Hiking |
| Pack Capacity: | 50 Liters / 3051.1 Cubic inches |
| Trip Length: | Day |
| Frame Type: | Frameless |
| Pack Access: | Top |
Osprey Women’s Aura AG 50 Pack Price Comparisons
Price History
-
Additional information
Osprey Women’s Aura AG 50 Pack Videos
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Osprey Women’s Aura AG 50 Pack” Cancel reply
Related Products
Granite Gear Crown2 60
$199.95
The North Face Cobra 60L
$249.95
Gregory Men’s Zulu 40L Pack
$179.95
Gregory Men’s Stout 75L Pack
$156.99

There are no reviews yet.