Osprey Women’s Ariel AG 75 Pack
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Osprey Women’s Ariel AG 75 Pack
$330.00 Original price was: $330.00.$247.99Current price is: $247.99.
Description
| Features: | Ice Axe / Trekking Pole Loops, Hip Belt, Sternum Strap, Load-Lifter Straps, Compression Straps |
| Weight: | 5.1 oz |
| Fabric Details: | 210D Nylon Dobby |
| Packed Dimensions: | 32 x 16 x 13 in. |
| Pack Capacity (Extra Small): | 69 Liters / 4211 Cubic inches |
| Pack Capacity (Small): | 72 Liters / 4394 Cubic inches |
| Pack Capacity (Medium): | 75 Liters / 4577 Cubic inches |
| Weight Capacity: | 35 – 60 lbs |
| Pack Fabric: | Nylon |
| Weight (Extra Small): | 4.9 oz |
| Weight (Small): | 5 oz |
| Weight (Medium): | 5.1 oz |
| Disclaimer: | We only ship this brand to US Addresses. |
| Gender: | Womens |
| Best Use: | Backpacking, Hiking |
| Pack Capacity: | 75 Liters / 4577 Cubic inches |
| Trip Length: | Expedition |
| Frame Type: | Frameless |
| Pack Access: | Top |
Osprey Women’s Ariel AG 75 Pack Price Comparisons
Price History
-
Additional information
Osprey Women’s Ariel AG 75 Pack Videos
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Osprey Women’s Ariel AG 75 Pack” Cancel reply
Related Products
Granite Gear Crown2 60L
$199.95
Gregory Men’s Zulu 40L Pack
$179.95
Osprey Farpoint 55 Travel Pack
$179.95
Osprey Ariel AG 55L
$310.00
Osprey Farpoint 70 Travel Pack
$119.99

There are no reviews yet.