Osprey Women’s Ariel AG 55 Pack
Get Price Alerts
Email Me When The Price Drops Below...

Osprey Women’s Ariel AG 55 Pack
$290.00 Original price was: $290.00.$217.99Current price is: $217.99.
Description
| Features: | Ice Axe / Trekking Pole Loops, Hip Belt, Sternum Strap, Load-Lifter Straps, Compression Straps |
| Fabric Details: | 210D Nylon Dobby |
| Packed Dimensions: | 31 x 15 x 12 in. |
| Pack Capacity (Extra Small): | 49 Liters / 2990 Cubic inches |
| Pack Capacity (Small): | 52 Liters / 3173 Cubic inches |
| Pack Capacity (Medium): | 55 Liters / 3356 Cubic inches |
| Weight Capacity: | 35 – 60 lbs |
| Pack Fabric: | Nylon |
| Weight (Extra Small): | 77.34 oz |
| Weight (Small): | 78.13 oz |
| Weight (Medium): | 79.89 oz |
| Disclaimer: | We only ship this brand to US Addresses. |
| Gender: | Womens |
| Best Use: | Backpacking, Hiking |
| Pack Capacity: | 55 Liters / 3356 Cubic inches |
| Trip Length: | Expedition |
| Frame Type: | Frameless |
| Pack Access: | Top |
Osprey Women’s Ariel AG 55 Pack Price Comparisons
Price History
-
Additional information
Osprey Women’s Ariel AG 55 Pack Videos
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
Write a review
Be the first to review “Osprey Women’s Ariel AG 55 Pack” Cancel reply
Related Products
The North Face Cobra 60L
$249.95
Osprey Ariel AG 55L
$310.00
Granite Gear Crown2 60L
$199.95
Gregory Deva 70 Backpack Review
$245.99
Gregory Men’s Stout 75L Pack
$156.99
Osprey Alpine Pocket
$29.99

There are no reviews yet.